رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تاکنون 100میلیارد تومان در حوزه انرژی در استان سرمایه گذاری شده است


20 آذر, 1395 - 14:20 -- عابدی
معاون استاندار در دیدار با هیئت اقتصادی چینی :

تاکنون 100میلیارد تومان در حوزه انرژی در استان سرمایه گذاری شده است

استان تسلیم سرمایه گذار واقعی است
معاون استاندار در دیدار با هیئت اقتصادی چینی گفت : تاکنون حدود 100 میلیارد تومان در حوزه انرژی و حدود 70 مگاوات برق سرمایه گذاری شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی" سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای استاندار در دیدار با هیئت اقتصادی چینی با موضوع بررسی اجرای طرح نیروگاه بادی در منطقه شورجه تاکستان اظهار داشت : مسئولان استان در جذب، جلب و حمایت از سرمایه گذاری خارجی متفق القول هستند .
وی افزود : هفته گذشته میزبان  یک هیئت چینی در زمینه ایجاد بندر خشک و راه آهن بودیم که این نشان دهنده تعامل خوب اقتصادی ما با کشور چین است.
حبیبی گفت : ملت ایران و مردم استان قزوین مهمان نواز هستند و به ویژه که این مهمان سرمایه گذار هم باشد .
معاون استاندار به ظرفیت های استان قزوین اشاره و افزود : در حوزه انرژی های پاک و نو استان قزوین ظرفیت  پنج هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را دارد که مطالعات گسترده ای در این زمینه انجام شده است.
وی بیان کرد : برای سرمایه گذاری در حوزه انرژی های پاک مجوز،زمین و شرایط منطقه از پارامترهای مهم است  که مقدمات کار در این زمینه کاملا فراهم شده است .
حبیبی به صدور 800 مگاوات مجوز در حوزه انرژی های پاک اشاره و تصریح کرد: ظرفیت های باد در استان قزوین  بالاست و قزوین در کریدور تونل بادی ایران قرار دارد.
وی ادامه داد : همه مسئولین استان در بحث اخذ مجوزها و همکاری در زمینه سرمایه گذاری انرژی های پاک و نو در این جلسه حضور دارند به این معنی است که کل استان آمادگی کامل برای حمایت از سرمایه گذار را دارد.
معاون استاندار گفت : وزارت نیرو به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران خرید انرژی را و وزارت اقتصاد و دارایی از سرمایه و سرمایه گذار تضمین و حمایت می کند .
حبیبی بیان کرد : در مجموع استان تسلیم سرمایه گذار واقعی است و تمامی شرایط سرمایه گذار واقعی را می پذیریم .
معاون استاندار در پایان اذعان داشت : یکی از شاخص های مهم ارزیابی مدیران جذب و جلب سرمایه گذاران است و هیچ مانعی در مسیر سرمایه گذاری در استان و کشور نداریم.