رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دومین اجلاس استانی نماز فردا در قزوین برگزار می شود


15 آذر, 1395 - 09:02 -- روابط عمومی 1
رئیس اجلاس استانی نماز قزوین خبر داد:

دومین اجلاس استانی نماز فردا در قزوین برگزار می شود

رئیس اجلاس استانی نماز قزوین اعلام کرد: درراستای ترویج فرهنگ نماز در شئون مختلف جامعه دومین اجلاس استانی نماز فردا سه شنبه 16 آذرماه در قزوین برگزار می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"منوچهر حبیبی " با اعلام این خبر با بیان اینکه،آگاهی از ارزش و اهمیت نماز و دانستن جایگاه نمازگزار، ما را به تفاوت نمازگزار و کسی که به نماز کم‌تر اهمیت می‌دهد رهنمون می‌سازد در ادامه افزود: نماز در دین مقدس اسلام، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و یکی از فروع دین و حتی ستون دین به حساب می‌آید و قرآن کریم، با تعبیرهای مختلفی، مانند «اقیموالصلوه» بر واجب بودن آن تصریح فرموده است، تا جایی که اگر نماز قبول شود، کارهای دیگر هم زمینه قبولی پیدا می‌کنند.
حبیبی تصریح کرد: جامعه ای که نماز در آن اهمیت داشته باشد و مردم به اقامه آن عمل کنند دچار آسیب های اجتماعی کمتری می شود و سلامت معنوی آن تضمین است.
رئیس اجلاس استانی نماز قزوین بیان کرد: اجلاس سراسری نماز سال گذشته باشکوه خاصی با پیام مقام معظم رهبری در قزوین برگزار شد که با حضور مسئولان کشوری و استانی دستاوردهای معنوی فراوانی داشت.
حبیبی افزود: امروز با هجمه های فرهنگی غرب باید بپذیریم اقامه نماز بهترین و موثرترین ابزار برای مقابله با تهاجم فرهنگی و کاهش آسیب های اجتماعی مانند اعتیاد، طلاق، بزه و مفاسد اخلاقی است و برگزاری اجلاس نماز گامی در مسیر ترویج فرهنگ نماز و کاستن از این مشکلات است.
رئیس اجلاس استانی نماز در قزوین تصریح کرد: همه دستگاههای فرهنگی، دانشگاهها، مدارس باید موضوع نماز را جدی بگیرند و اقامه آن را در برنامه های خود قرار دهند تا بتوانیم توجه به این فریضه الهی را در جامعه نهادینه کنیم و همه گروهها بویژه جوانان آن را با علاقه و معنویت برگزار کنند.
حبیبی اظهارداشت: امسال اجلاس نماز به صورت استانی برگزار خواهد شد و با حضور میهمانانی از استان قم بیش از ۹۰ برنامه متنوع در استان قزوین پیش بینی شده که اجرایی خواهد شد.
وی گفت: این برنامه ها قرار است در مدارس، دانشگاهها، ادارات، خانواده ها اجرا شود و امیدواریم تاثیر معنوی خود را داشته باشد.
رئیس اجلاس استانی نماز در قزوین یادآورشد: این اجلاس فردا ساعت ۸.۳۰ دقیقه در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی قزوین برگزار خواهد شد و ۵ اکیپ از حوزه علمیه قم در حوزه نماز به مدت یک هفته در استان حضور دارند و برنامه های فرهنگی پیش بینی شده را عملیاتی خواهند کرد.
حبیبی اظهارامیدواری کرد با حضور میهمانان استانی و کشوری اجلاس نماز با دستاوردهای معنوی بخوبی در قزوین برگزار شود.

کلید واژه ها: